Lapač snov umiestnenie

Lapač snov umiestnenie sa neodporúča podceňovať. Pri jeho umiestnení je dôležité postupovať naozaj opatrne, a to predovšetkým s prihliadaním na jeho samotnú podstatu a princípy feng-shui. Pre podrobné info čítajte ďalej!

Platí totiž, že lapač zlých snov vieme vhodne umiestniť a plne ho využiť k nášmu prospechu len vtedy, keď dôkladne poznáme tajomstvo, ktoré v sebe ukrýva.
To spočíva hlavne v tom, že nás dokáže ochrániť pred akýmikoľvek nočnými morami. Podľa presných pravidiel ho preto umiestňujeme v zóne, kde spíme.

Lapač snov

Lapač snov umiestnenie – v spálni

Lapač snov kde umiestniť? Zlé sny sa do našich životov premietajú vo forme negatívnej energie, čím sú pre nás škodlivé a treba sa ich strániť.

Svoje miesto tak zohráva lapač snov, ktorý je práve v spálni, pretože vďaka nemu dochádza k absorbovaniu a transformácii zlých energií. Pri jeho umiestnení sa odporúča dodržiavať nasledujúce pravidlá:

  •  Slnko a svetlo – lapač snov musí byť na takom mieste, aby mohol prijímať lúče ranného slnka
  •  Lapač snov nad hlavu – buď môže visieť zo stropu priamo nad posteľou, alebo sa umiestňuje nad čelo lôžka, čiže nad hlavu
  •  Nohy preč – lapač snov nikdy nesmie visieť nad upätím postele, a teda miestom, kde máme nohy

Lapač snov umiestnenie – chyby

Na stôl – pri ktorom sa študuje alebo pracuje, aby pomohol odstrániť lenivosť, pochybnosti, obavy a prispel ku koncentrácii. Za týmto účelom odporúčame zvoliť miesto lapača snov napr. Mandalu pre ľahšie učenie.

V predsieni – aby zachytával prístup negatívnej energie do obydlia. S oporou o feng shui je adekvátnejšie v tomto prípade aplikovať napríklad túto mandalu šťastia.

  •  Do okna – aby z miestnosti neunikala pozitívna energia. Na tieto účely je však príhodnejšie opäť použiť mandalu šťastia, ktorá ochraňuje pred prekážkami a nešťastím.
  •  Do stredu miestnosti – aby rozptyľoval škodlivé energetické toky. To však nie je úplne v súlade s umením feng shui.
  •  V záhrade alebo na balkóne – aby pomáhal prijímať dobré správy a súčasne ochraňoval okolie. Obdobne ako pri predošlých omyloch aj v týchto priestranstvách odporúčame miesto lapača snov využiť napríklad túto mandalu šťastia.

Lapač snov umiestnenie – odporúčania

lapac snov

Mnohí ľudia vnímajú lapač snov veľmi zjednodušene len ako symbol ochrany. Zabezpečujú si ním tak rozmanité miesta vo svojom obydlí, čo však veľakrát nie je v harmónii s feng shui.

Lapač snov použitie

Jeho optimálne umiestnenie je len v zónach, kde oddychujeme v kľude. Totižto podľa tohto čínskeho umenia nesie v sebe lapač snov „pasívne energie“ aktivujúce rezonancie potrebné ku kľudnému odpočinku. Takéto vnímanie potvrdzujú aj symboly, aké sa ňom zobrazujú.

lapac snov

Aj náš lapač snov má v prostriedku znázornený Mesiac, ktorý je taktiež znamením odpočinku. Všimnime si tiež pierka okolo hlavného motívu. Tieto symbolizujú teplo i bezpečie a motivujú na pasivitu i oddych.

Lapač snov teda predstavuje prostriedok, ktorý upokojuje myseľ a nášmu podvedomiu vysiela informáciu: „Si v bezpečí, spokojne odpočívaj!“ Neodporúča sa ho preto dávať na miesta slúžiace na aktívny život, prácu alebo učenie.

Uvedeným činnostiam totiž, celkom prirodzene, neprospieva motivácia na odpočinok. Práve z hľadiska feng shui býva lapač snov veľmi často umiestňovaný nesprávne.

Lapač snov umiestnenie – menej kvalitné nepodarky

Umiestňovanie tohto posvätného prvku domorodých Američanov v našom obydlí je čoraz častejšie. Niekto ho volí ako krásnu a jedinečnú indiánsku dekoráciu, no pre väčšinu je potvrdením viery v jeho ezoterickú silu.

Je vhodné spomenúť, že veľa lapačov snov sú nekvalitné nepodarky, ktoré nemajú vhodnú geometriu ani energetiku. Pri ich výbere si preto treba dávať pozor. Všímať by sme si mali hlavne, či je produkt dôkladne vyrobený, či sa vyznačuje symetriou a dobrou kvalitou materiálu a aké má prevedenie.