Feng shui spálňa

Feng shui spálňa bez negatívnych energií. Tieto veci zo spálne ihneď vyhoďte a pridajte tie správne, aby ste nepokazili vzťah a nenarušili kľud i zdravie. Prečítajte si rýchle odporúčania a odpočívajte v kľude už dnes.

mojamandala.sk_mandala kľudný spánok_frontpage button_kategória

Feng shui spálňa – tieto veci ihneď odstráňte

Aby bola vaša spálňa naozaj dokonalým miestom oddychu, bezpečia, zotavenia a uvoľnenia, zbavte sa predmetov, ktoré do nej nepatria.

 • Elektrické zariadenia, telka, mobil, počítač – v spálni narúšajú romantiku, vzťah a samotný odpočinok. Absolútne nevhodné sú predovšetkým televízor, ktorý predstavuje ďalšiu bytosť v osobnom priestore, a telefóny, pretože bránia relaxácii.
  V prípade, že sa v spálni nezaobídete bez elektrických zariadení, umiestnite ich na opačný koniec miestnosti, ako je posteľ. Dbajte tiež na to, aby sa v blízkosti lôžka nenachádzali káble.
 • Silné svetlá – poškodzujú vzťah a veľa rôznych svietidiel produkuje nadbytočnú energiu. Nevhodné je tiež spojenie úzkeho stropného svietidla s bodovým osvetlením a ďalším druhom lampy, napr. lustrom. Vyhnite sa tiež použitiu halogénových žiaroviek. Tieto totiž osvetľujú samostatné plochy v priestore a veľmi ľahko sa môže sa stať, že dôležité oblasti spálne ostanú príliš tmavé a iné nadmieru osvetlené.
 • Rastliny v kvetináčoch.
 • Vyobrazenia vody – napr. fontánky, akváriá.
 • Suché kvety a rastliny – lebo sú nositeľmi mŕtvej energie.
 • Lieky, kozmetika, použité vreckovky, bytočnosti a pod. – bránia príjemnej atmosfére v spálni.

Feng shui spálňa zrkadlo

V noci vytvára optické klamy a zhoršuje orientovanie sa v tme.

Podľa istých názorov tiež predstavuje prechod do iných dimenzií. Umožňuje duchom, ktorí prinášajú negatívne energie, dostať sa do nášho sveta. Zrkadlo umiestnené v spálni takisto bráni zbavovaniu sa starých emócií a môže podnecovať problémy vo vzťahoch, napr. neveru.

Ak sa predsa len rozhodnete ponechať ho v tejto miestnosti, v žiadnom prípade nesmie byť otočené k posteli a na noc ho treba vždy zakryť alebo otočiť.

Feng shui spálňa – predmety, ktoré pomôžu

Lapač snov

Do spálne je vhodné umiestniť predmety, ktoré podporujú manželstvo, romantiku, lásku, vzťahy, napr. mandarínske kačice (vždy zobrazované ako pár), ružové kryštálové srdce, obrazy, sošky a pod.

Silným energetizačným prvkom môžu byť mandaly lásky na stenu, na policu, či na okno.

Po zobudení by mal pohľad smerovať na inšpiratívny bod, napr. partnerskú fotografiu alebo vhodnú mandalu s energiou feng shui.

Do spálne zakomponujte menej tlmenejších svetiel. Dobrú voľbu predstavuje úzke stropné svietidlo. Na posilnenie romantiky použite sviečky.

Feng shui spálňa obrazy

mandala lasky exclusive

Feng shui doplnky do spálne

Dôležitá rada:

Pamätajte, že iba v spálni, ktorá je uprataná, čistá a bez zbytočností, môžete plnohodnotne oddychovať. Vedzte, že menej je niekedy viac.

Je lepšie, ak zvolíte na dekoráciu miestnosti málo vecí, napríklad mandaly, ale s pozitívnym vyžarovaním ako kvantum predmetov (viacere sošky, talizmany, veľa malých ozdobných predmetov), ktoré ťažia upratovanie a môžu vyvolať dojem neporiadku. Menej dekorácie prinesie zvyčajne viacej estetiky.

Feng shui spálňa farba

Farby ovplyvňujú náladu aj činnosti v spálni a mali by byť v súlade s odpočinkom a relaxom. Odporúčame zvoliť niektoré z uvedených farieb.

Okrová, béžová, hnedá, oranžová

Podporujú oddych.

Svetlé odtiene modrej

Symbolizujú bezpečie.

Červená

Podmieňuje vášeň, preto je ideálna hlavne pre mladé páry. Vyhnúť by sa jej mal ten, kto uprednostňuje pokojný nočný spánok.

Vyvarujte sa týmto farbám!

Príliš kontrastné farby

Predstavujú konflikt.

Tmavé farby na posteľnej bielizni a koberci

Silno absorbujú akúkoľvek životnú energiu prichádzajúcu s ľuďmi do miestnosti.

Feng shui spálňa posteľ

 • Posteľ musí predstavovať a ponúkať nielen miesto na maximálny oddych a relaxáciu, ale aj dostatočné súkromie. Aby vám lôžko slúžilo čo najefektívnejšie, dodržujte nasledujúce rady.
 • Šikmo s dverami – posteľ umiestnite uhlopriečne čo najďalej oproti dverám.
 • Stena – čelo postele by sa malo nachádzať pri stene a nie pri okne, pretože oblok vyvoláva pocit neistoty.
 • Manželská posteľ – zvoľte ju aj v prípade, že nemáte partnera. Uprednostnite spojený matrac.
 • Rovnaký nábytok – umiestnite ho po obidvoch stranách postele.
 • Optická hradba – vytvorte ju medzi posteľou a zvyšným priestorom, a to napr. pomocou zásteny, kobercov, závesov atď.
 • Prírodné materiály – dajte prednosť posteľnej bielizni z bavlny, ľanu a hodvábu. V miestnosti sa celkovo vyvarujte syntetickým materiálom.

Orientácia postele

 • Nohy naproti dverám – neodporúča sa umiestniť posteľ tak, že vaše nohy sú v priamej línii s dverami, pretože to urýchľuje tok energie. Ak sa to nedá dosiahnuť, tak predeľte priestor medzi posteľou a dverami prostredníctvom paravánu, závesu a pod.
  1 strana postele pritlačená o stenu – vyvarujte sa tomu, že bok lôžka je pritisnutý k stene. Osoba, ktorá spí v tejto časti, môže trpieť pocitom utláčania.
 • Posteľ na dlážke – znemožňuje cirkuláciu vzduchu.
 • Ťažké predmety nad posteľou – vyhnite sa tomu, že nad lôžkom visí napr. luster, obraz v masívnom ráme, police a pod.
 • Posteľ v podkroví pod šikminou – predstavuje nesprávne umiestnenie, pretože šikmá plocha pri spánku vytvára nerovnováhu.
 • Trámy priamo nad posteľou – podľa feng shui trámy predstavujú otrávené šípy, ktoré smerujú priamo na vás. V prípade, že sa nedá miestnosť inak usporiadať, zakryte ich látkou alebo vytvorte pod trámom bambusovú sieťku.